Hostings CMS sistēmai

Ja esat izveidojis sev mājas lapu ar CMS sistēmu, vai vēlaties izmantot kādu no gatavajiem CMS risinājumiem, jums noteikti būs nepieciešams hostings. Pastāv vairāki hostinga veidi, kur katrs ir domāts dažādu veidu mājas lapām, sistēmām, vai web aplikācijām. Populārākie no hostinga veidiem CMS sistēmu hostingam ir dalītais hostings un virtuālais privātais serveris. Par šiem abiem hostinga veidiem varat lasīt turpinājumā.

hostings

Dalītais hostings

Dalītais hostings ir šorbrīd vispopulārākais hostinga veids gan Latvijā, gan pasaulē. Dalīto hostingu izmanto gan vienkāršu mājas lapu hostēšanai, kā, piemēram, wordpress lapu hostēšanai, kā arī citu gatavo CMS lapu lapu hostēšanai. Dalītais hostings ir populārs tā zemās cenas dēļ. Dalītais hostings ir vairākas reizes lētāks par virtuālo privāto serveri un daudz reizes lētāks par fizisku serveri. Dalītajā hostingā, kā jau var saprast pēc tā nosaukuma, uz viena servera tiek izvietotas vairāku klientu mājas lapas un klientiem savā starpā ir jādala servera resursi. Tas var būt arī mīnuss, jo viena lapa uz servera var patērēt vairāk resursus nekā cita. Piemēram, ja tai ir lielāks apmeklētāju skaits, tad pārējām lapām vairs neatliks tik daudz interneta ātruma un lapas apmeklētāji var saskarties ar lēnāku mājas lapas ielādes ātrumu. Dalītais hostings ļauj izvietot tādas satura vadības sistēmas, kā WordPress, Joomla, un Drupal. Dalītajam hostingam visbiežāk ir uzstādīts kāds administrēšanas panelis, kas visbiežāk ir vainu CPanel, ZPanel, vai hostinga kompānijas veidotais administrēšanas panelis. Tālāk uz šī paneļa jūs varat izvietot vai augšupielādēt savas mājas lapas un satura vadības sistēmas failus. Daītais hostings nav piemērots, lai izvietotu mājas lapas ar speciāli veidotām CMS sistēmām. Šādas mājas lapas ir labāk izvietot uz virutālā privātā servera.

Virtuālais privātais serveris

Virtuālais privātais serveris ir otrs populārākais web hostinga veids. Vienam serverim var būt vairāki virtuālie privātie serveri. Tas nozīmē to, ka serveris tiek sadalīts vairākās virtuālās daļās un katrai no šīm daļām tiek atvēlēts noteikts skaits servera resursu. Atšķirībā no dalītā hostinga, viens virtuālais privātais serveris nevar atņemt servera resursus citam virutālajma privātajam serverim, kas ir izveidots uz tā paša fiziskā servera. Tāpēc klientiem ir iespējams pilnībā aprēķināt, cik daudz resursu būs nepieciešams viņa mājas lapas hostēšanai. Lai uzstādītu virtuālo privāto serveri lietotājam ir nepieciešamas noteikta tehniskas zināšanas. Būtībā virtuālais privātais ir tākā mazs dators ar savu operētājsistēmu. Populārākās serveru sistēmas virtuālajam privātajam serverim ir Windows un Linux. Windows serveris ir maksas risinājums un tiek izmantots lielāku sistēmu hostēšanai un lielu uzņēmumu vajadzībām. Linux sistēma ir atvērtā koda risinājums, ko var izmantot jebkurš lietotājs savas mājas lapas un satura vadības sistēmas hostēšanai. Virtuālais privātais hostings ir labāks hostings tieši individuālu satura vadības sistēmu risinājumiem. Virtuālais privātais serveris ļauj izvietot praktiski jebkāda veida cms sistēmas. Piemēram, ja jūsu veidotā sistēma nav programmēta uz PHP, bet, piemēram, Ruby on Rails vai Python, tad virtuālo privāto serveri būs vieglāk konfigurēt, lai varētu uzstādīt satura vadības sistēmu uz servera.

Bezmaksas hostings

Bezmaksas hostings ir labākais variants tieši mazāku mājas lapu hostēšanai. Bezmaksas hostings visbiežāk ļauj izmantot jau gatavu CMS sistēmu un izvietot to uz kompānijas servera, kā, piemēram, blogger vai sites.google.com. Ir arī citi bezmaksas hostingi, kas ļauj izveidot mājas lapu ar kādu no gatavajā CMS sistēmām, kā WordPress vai Joomla, un hostēt izveidoto mājas lapu ar satura vadības sistēmu uz tās pašas kompānijas servera bez maksas.