Joomla satura vadības sistēma

joomlaJoomla ir pasaulē otra populārākā satura vadības sistēma, kas kopš tās izdošanas brīža 2005. gadā ir lejupielādēta vairāk, nekā 50 miljonus reižu, un šī satura vadības sistēma atpaliek tikai no WordPress platformas. Joomla aizsāka savu dzīvi, kā dalīts projekts, kur pirms Joomla vārda iegūšanas šis projekts tika saukts par OpenSOurceMatters un tikai pēc pilnīgas sistēmas pirmo versiju pabeigšanas izstrādes komanda izvēlējā vārdu Joomla, kas Arābu un dažās citās valodās nozīmē Viss kopā, kas arī ir šīs satura vadības sistēmas pamatā.

Joomla, kā neatkarīgs projekts ir guvusi milzīgu lietotāju atbalstu un šai platformai līdz šim brīdim ir izveidotas vairāk nekā 7000 dažādi brīvi pieejami atjauninājumi un vēl neskaitāmi daudz maksas un neoficiāli papildinājumi, kas padara šo sistēmu par vienu no vieglāk pielāgojamām sistēmām savas tīmekļa vietnes izveidošanai.  Joomla  platforma ir veidota PHP programmēšanas valodā un tā izmanto MVC jeb Modelis, skats un kontrolieris arhitektūru, kuras kodols var tikt izmantots arī neatkarīgi no Joomla pamata platformas, kas padara to vēl pielāgojamāku un interesantāku tīmekļa vietņu izstrādātājiem. Pašlaik Joomlas aktīvā stabilā versija ir 2.5.19, bet ir izlaista jau arī 3.3 priekšskata versija, kura parāda, kāda būs nākotnes Joomla platforma, un kuru izstrādā speciāla komanda, kas atbild par šī projekta tālāku virzību. Joomla kodola un kopējais platformas izmērs ir nedaudz lielāks par 20 megabaitiem, tomēr saspiestā veidā tas pārsniedz tikai 7 megabaitus un fakts, ka šī platforma var tikt izmantota uz vairākām sistēmām un ar dažādām datubāzēm ir liels pluss.

Jaunajiem lietotājiem Joomla sistēma noteikti liksies mazliet sarežģītāka, nekā WordPress platforma, jo Joomla ļauj ikvienam daudz vairāk pielāgot savas tīmekļa vietnes un veidot tās interesantākas un ar daudz vairāk iespējām. Bet šīs pielāgojamība arī padara Joomla sistēmu sarežģītāku jaunajiem lietotājiem, un lai apgūtu šīs sistēmas darbību ir vajadzīgs ilgāks laiks nekā citām līdzīgām sistēmām. Bet, kad šī sākuma apgūšanas stadija ir pagājusi, tad ar Joomla sistēmu iespējams veidot dažāda veida lapas sākot no privātajiem blogiem līdz pat uzņēmumu tīmekļa lapām un pat sociālajiem tīkliem, kas paver daudz lielākas iespējas šīs platformas lietotājiem.

Kopumā ņemot Joomla platforma ir ļoti izdevīga mazliet sarežģītākiem projektiem, un lietotājam ir vajadzīgs ilgāks laiks, lai iemācītos rīkoties ar šo platformu, bet kad tas izdarīts, tā sniedz vairāk iespēju nekā WordPress un citas blogu platformas.