Kas ir Satura Vadības Sistēma?

kas ir CMSSatura vadības sistēma, jeb CMS ir Web lapas daļa, kuru izmanto tikai Web lapas īpašnieks, lai pievienotu, rediģētu, dzēstu savas web lapas informāciju. Satura pārvaldības sistēma ir programmatūra, kura ļauj vienlaikus vairākiem lietotājiem dažādus teksta vai cita veida dokumentus izveidot, apstrādāt un organizēt. Visbiežāk CMS tiek saistīts ar internet un mājas lapu administrēšanu. CMS aplikācijai ir jābūt viegli saprotamai un ērti leitojamai, lai jebkurš lietotājs ar pamata zināšanām datora vai mobilā telefona lietošanā un web satura apskatē, manipulēšanā varētu veikt izmaiņas savai , vai kāda cita tīmekļa lapai. CMS platformai ir jābūt tādai, lai tā atbalstītu visas pārlūkprogrammas, un būtībā tīmekļa vietnes CMS ir vēl viena web lapa, ar savu dizainu, funkcionalitāti un tā pat lieto to pašu datubāzi, bet nevis lai tikai atspoguļotu datus, bet lai manipulētu ar tiem.

Satura vadības sistēmas parasti satur pāris galvenās funkcijas, kas veido visu CMS kodolu, šīs funkcija ir:

  • Daudz personu pieeja sistēmai, lai pilnveidotu un labotu galvenās lapas saturu.
  • Lietotāju lomas un dažādi pieejas slāņi, kas parasti nepieciešams lielākās CMS sistēmās, lai varētu izveidot galvenā lapas īpašnieka kontu un lietotāju, kas vada saturu kontus, kam liegta pieeja galvenajām funkcijām.
  • Ļaut ievietot, rediģēt, apskatīt un dzēst datus, kas glabājas galvenajā lapas datubāzē.
  • Dažādu datu ievade – attēli, teksts, audio, video.
  • Veidot izrakstus par to, kas noticis un ko darījuši gan lietotāji, gan lapas uzturētāji.

Ne vienmēr visas šīs funkcijas ir nepieciešamas, un atsevišķos gadījumos ir nepieciešamas pat vēl citas daudz sarežģītākas funkcijas, kas ļauj administratoram vērtēt, un pilnveidot savu tīmekļa vietni.

Mūsdienās ir pieejami tādi satura vadības rīki, kā Joomla, WordPress, Drupal, kas savā būtībā ir sistēmas, kas ļauj lietotājiem manipulēt ar web lapām. Šie visiem pieejamie rīki ir veidoti tā, lai uz tiem varētu izveidot jebkuru web lapu un pēc tam tai mainīt , pievienot un dzēst saturu, bet līdz ar to, ka tie ir veidoti visiem gadījumiem, tie mēdz būt pārāk sarežģīti priekš parastiem lietotājiem un satura rediģēšana var būt gara un sarežģīta. Speciāli izveidots CMS, ja tas ir veidot kvalitatīvi, un ņemot vērā lietotāja prasības, var būt daudz efektīvāks un vieglāk saprotams, jo web lapas izstrādātājs var pilnveidot un iekļaut tikai tās iespējas, kas nepieciešamas konkurētajai lapai.