Satura vadības sistēmu izmaksas

Kad vēlaties izveidot mājas lapu, un esat nonākuši līdz satura vadības sistēmas izvēlei, tad jums noteikti būs jāizlemj, starp jau gatavām vai pilnīgi no jauna veidotām satura vadības sistēmām. Šiem abiem variantiem ir savi plusi un savi mīnusi, un lai zinātu kurš no tiem ir domāts jums, tad mums nāksies apskatīt dažādus aspektus, ar ko varētu būt saistīta jūsu mājas lapa un kas varētu ietekmēt šīs sistēmas izvēli. Šie kritēriji ir :

Finances – Kā jau jebkurā citā nozarē arī izvēloties satura vadības sistēmu jūsu mājas lapai viena no galvenajām kategorijām ir cena, un šeit tās var variēt no bezmaksas līdz pat vairākiem desmitiem tūkstošu Eiro atkarībā no tā kādas ir jūsu citas vajadzības. Ja jūs esat liela kopānija un vēlaties veidot tīmekļa vietni, kas apkalpos milzums daudz cilvēku,tad noteikti, ka būs jāizvēlas kāda no dārgā gala CMS sistēmām, bet ja esat jauns uzņēmums vai individuālais komersants tad, iespējams, jums pietiks ar WordPress vai Joomla satura vadības sistēmu, ar kuru iespējams vadīt blogu un nelielas uzņēmumu mājas lapas. Finanses nedrīkst būt noteicošais faktors, jo ja ir vajadzība pēc konkrētām lietām, ko bezmaksas vai lētās satura vadības sistēmas nevar sniegt, tad var ņemt pat kredītu (Ja vēlaties saņemt aizdevumu, ieteiktu salīdzināt kuri ātrie kredīti ir labākie!) un tērēt lielākas summas, jo ne visi CMS var tikt pielāgoti visām individuālajām prasībām.

Tīmekļa lapas lielums – Viens no kritērijiem, ko noteikti nevajadzētu aizmirst ir iecerētās mājas lapas lielums, jo lielām un sarežģītām mājas lapām CMS, kas paredzētas blogošanai diez vai palīdzēs. Ja jums ir apdomā tiešām liels projekts ar dažāda līmeņa sarežģītības pakāpēm tad labāk izvēlieties no jauna veidotu sistēmu, bet ja vēlaties vienkāršu memuāri vai port-folio lapu tad jums noteikti pietiks ar brīvi pieejamām satura vadības sistēmām.

Plānotais darbības laiks – Ja jūsu projekts nav plānots mūžīgs, bet tikai uz vienu sezonu, vai uz kādu konkurēto laiku, tad visticamāk, ka saturu šinī tīmekļa vietnē nevajadzēs īpaši atjaunot, un tādā gadījumā būs iespējams taisīt mājas lapu pilnīgi bez satura vadības sistēmas!

Apmeklētāju skaits – Arī apmeklētāju skaits, kas dosies uz jūsu mājas lapu var ietekmēt jūsu CMS izvēli, jo, ja jūsu tīmekļa vietnei plānots liels apmeklētāju daudzums, tad ar vienkāršu CMS sistēmu jūs noteikti nevarēsiet sekot šo lietotāju gaitām un veikt izmaiņas mājas lapas veidolā. Un tas nozīmē, ka ir pieejamas arī sistēmas, kurām ir iebūvētas analītikas iespējas un lietotājam ir dotas bezgalīgi daudz iespējas izmainīt savu mājas lapu.

Mājas lapas tips – Tipam būtu jābūt vienai no pirmajām lietām, kas izšķir jūsu CMS veidolu un sarežģītību, jo šis tips, jeb veids, kurā būs jāizmanto mājas lapa, ir galvenais, kāpēc tiek veidotas dažādas CMS sistēmas. Tas nozīmē, ka ir atsevišķas vadības sistēmas gan blogiem, gan sociālajiem tīkliem gan arī vienkāršiem Portfolio un uzņemamu tīmekļa vietnēm.

Pieejamie risinājumi/resursi – Arī tas, cik daudz jūs saprotat no tīmekļa tehnoloģijām, un kas vadīs saturu šinī sistēmā ir svarīgi, lai izvēlētos pareizo CMS. Ja jums ir iekšējais programmētājs, tad jūs varat domāt par iekšējā CMS izveidi, bet ja jūs visu IT pakalpojumus pērkat no citām kompānijām, tad noteikti jādomā jau par gatavs sistēmas lietošanu.