Satura vadības sistēmu izvēles aspekti

Kā jau mēs zinām, tad satura vadības sistēmas ir dažādas un to pielietojumi visai ievērojami atšķiras, sākot no individuālas sistēmas vienai mazai tīmekļa vietnei vai blogam līdz industriāla apjoma sistēmai, kas speciāli izstrādāta tieši kādai lielai sistēmai vai tīmekļa vietnei. Šīm sistēma atšķirsies pilnīgi viss ākot no drošības līdz koda lieluma un protams izstrādes platformas, bet vislielākā atšķirība noteikti būs cena. Tieši tāpēc pirms izvēlaties savu vajadzība satura vadības sistēmu jums vajadzētu apdomāt par to, ko jūs no šīs sistēmas vēlaties. Šeit būs daži punkti, kas būtu jāapsver:

Automātisks imports un eksports

Viena no lietām, kas būtu labi, ja būtu iekļauta satura vadības sistēmā ir dažādu datu vienota izvade un ievade no citas sistēmas. Parasti šādas sistēmas izmanto XML datu formātu un šādā formāta ir gan iespējams eksportēt, gan importēt datus!

Pieejas kontrole

Jums ir jādomā pat to, cik daudz un kāda veida cilvēki lietos jūsu sistēmu, jo šādās sistēmās ir iespējams izveidot cilvēku grupas ar dažādām piekļuves atļaujām, kā arī vadīt šos cilvēkus, mainot to piekļuves datus, nosūtot tiem ziņas un citādi ar tiem manipulējot gluži, kā sociālajā tīklā.

Sistēmas veiktspēja

Noteikti, ka viens no svarīgākajiem satura vadības sistēmas objektiem, kas būtu jāizpēta būtu šīs sistēmas veiktspēja. Jums sākumā ir jānoskaidro cik lielu mājas lapu vai cita veida projektu jūs vēlaties, kāds būs mazākais, vidējais un maksimālais apmeklētāju apjoms un tālāk attiecīgi arī jādomā par sistēmu, kas sēs apkalpot šādu skaitu cilvēku. Bet protams jādomā arī par to, ja nākotnē mājas lapa tiks attīstīta, tad vai būs iesējams izmantot to pašu sistēmu vai tā būs jāpārveido?

Satura radīšana, izmaiņu veikšana

Galvenā CMS sistēmas iezīme ir tieši satura manipulācija mainot pievienojot un dzēšot to, un ir jāsaprot, cik viegli jūsu izvēlētā satura vadības sistēma atļauj veikt visas šīs darbības. Parasti sistēmas ļauj manipulēt ar vispārīgajiem datiem, kā rakstiem un sadaļām mājas lapas piemērā, bet ir jānoskaidro, vai būs iespējams mainīt arī mazākas un nenozīmīgākas sadaļas vai pat vispārējo mājas lapas izskatu.

Sadarbības iesējas

Ja jūs plānojat veidot lielu resursu un pie tā strādās vairāki cilvēki, tad noteikti ir jādomā arī par darba vadību un to vai sistēma atļauj vienlaicīgi veidot un mainīt rakstus vairākiem cilvēkiem. Šāda sadarbība ir svarīga jebkurā lielākā uzņēmumā vai sistēmā un tāpēc noteikti ir jānoskaidro, vai tava izvēlētā sistēma ko tādu atbalsta?

Valodu maiņa?

Svarīgi noteikti arī ir noskaidrot vai tavs CMS atbalsta vairākas valodas, jo ja pat sākumā tas nav vajadzīgs, iespējams, nākotnē izplešoties būs vajadzīgs pievienot vēl kādu valodu un ja CMS to neļaus, tad būs jāmaina gan sistēma gan mājas lapa un tas jau būs ļoti dārgi!

Vizualizācija?

Ja tu daudz darbojies ar dažādiem datiem, tad tos daudz vieglāk ir apskatīt tieši vizuālā formātā, un atrast kādas sakritības kopsavilkumus vai citas lietas. Tāpēc šādu punktu arī vajadzētu izskatīt, jo dati paši par sevi ir nederīgi, ja nav programmas kas tos ļauj vizualizēt vai analizēt.