Textpattern Satura vadības sistēma

textpatternTextpattern ir atvērtā koda satura vadības sistēma, kuras mērķis ir palīdzēt ar vispārīgā kontenta vadību dažādos kontekstos. Taču visbiežāk šo sistēmu izmanto tieši interneta blogiem, līdzīgi kā Drupal sistēmu.

Šo vadības sistēmu 2003. gadā radīja un izveidoja Dīns Alens no sistēmas, kuru pats Alens izmantoja, lai publicētu savu personālo blogu ar nosaukumu Textism. No sākuma 2001. gadā viņš paziņoja, ka interneta lietotājiem būs pieejama šīs programmas alfa versija tās testēšanai, un tajā laikā šai programmai vēl nebija nosaukuma. Bet jau 2003. gadā tika oficiāli paziņots, ka programma ar nosaukumu Textpatter būs pieejama publikai. Sākuma alfa versijai sekoja vairākas beta versijas, kā rezultātā šī sistēma sāka ļoti plaši un strauji izplatīties. Tā Alens sāka veidot jaunas sistēmas versijas, kurām bija arvien izmeklētas un labākas iespējas. Gadu pēc oficiālā paziņojuma tika izdota šīs sistēmas nākamā versija, kuras nosaukums bija Release Candidate 1 for Textpattern 1.0 (Textpattern 1. izlaišanas kandidāts). Bet tas bija tikai sākums, jo programmas izdevēji arvien turpināja pārveidot un uzlabot šo sistēmu izlaižot  Release Candidate 2, 3, 4 un 5 (Textpattern 2., 3., 4.un 5. izlaišanas kandidāts). Un papildus jaunu versiju izlaišanai palielinājās arī pašas sistēmas izstrādāju komanda, lai Textpattern varētu kļūt arvien labāks un labāks.  2005. gadā tika izlaista pirmā šīs sistēmas stabilā versija, bet, tā kā iepriekš izlaistie izlaišanas kandidāti paši par sevi bija ļoti stabilas un labas versijas, tad šai 2005. gadā izlaistajai versijai deva nosaukumu Textpattern 4.0 nevis Textpattern 1.0, kā tas sākumā bija iecerēts. Šī versijai sekoja Textpattern 4.2.0, Textpattern 4.3.0. un visbeidzot 2012. gadā iepazīstanītā Textpattern 4.5.0. Textpattern versija, kura bija ievērojami uzlabota un daudz vieglāk izmantojama.

Kopš šīs sistēmas izdošanas 2003. gadā visi oriģinālās versijas radītāji, tai skaitā pats Dīns Alens ir pametis šo projektu, taču šo sistēmu turpina attīstīt un uzlabot citi programmētāji.

Šī problēma atļauj tās lietotājiem vienkārši radīt, rediģēt un publicēt saturu, kā arī padarīt to skaistu, gan profesionālajā manierē, gan tad, ja tev ir noteikti kādi konkrēti parametri, kuros tev ir jāiekļaujas, radot mājaslapu vai blogu. Dažas no labākajām šīs sistēmas iezīmēm ir tas, ka tu vari iepriekš apskatīt, kā izskatīsies tavas veidotās lapas saturs, bez tā oficiālas publicēšanas, šīs sistēmas ietvaros var droši izmantot tagus, kā arī tai ir jau iebūvēta statistikas sistēma, kas ļaus tev vērot dažādus tavas mājas lapas parametrus un arī spamu.

Visā visumā šī ir lieliska sistēma, kuru izmantot sava satura vadībai savā blogā vai mājaslapā, un tas, ka tā ir atvērtā koda programma ir vēl lieliskāk un ļoti izdevīgi ikvienam.