WordPress satura vadības sistēma

wordpress satura vadības sistēmaWordPress ir viena no pasaulē izplatītākajām satura vadības sistēmām, kuras aizsākumus jāmeklē jau tālajā 2003. gadā, kad tika izlaista WordPress pirmā versija, kas būtībā bija vienkāršs CMS ar funkcijām, kas ļauj lietotājiem veidot blogu un tajā viegli un ērti ievietot saturu ar WYSWYG satura radītāju. Kopš tiem laikiem platformai augot un attīstoties tā ir kļuvusi par vienu no pieprasītākajām tīmekļa vietņu izveides platformām un no vienkārša blogu jeb emuāru izveides platformas pārtapusi par universālu programmu, ar kuru iespējams veidot biznesa tīmekļa vietnes, individuālās lapas un pat interneta veikalus un dažādas citas tīmekļa vietņu sastāvdaļas un paveidus.

Wordrpess platforma tiek pilnībā veidota, kā atvērtā koda projekts, ko veido WordPress biedrība, un viens no lielākajiem brīvprātīgo programmētāju kolektīviem pasaulē. Šī platforma tiek veidota uz plašāk izmantotās PHP programmēšanas valodas, un tas nozīmē, ka ļoti daudz programmētāju ir spējīgi palīdzēt šī projekta izstrādei un dot savu brīvprātīgo darbu, lai pilnveidotu un papildinātu šo sistēmu, kas tiek izmantota vairākiem miljoniem interneta lapu un kopumā ir vispopulārākā satura vadības sistēma pasaulē! Šī WordPress biedrība kopā veido jaunus atjauninājumus, vāc naudu un algo arī pilna laika programmētājus, kas darbojas tikai pie platformas uzlabošanas un atkļūdošanas, kā arī oficiālo spraudņu un tēmu izveides.

Runājot tieši par spraudņiem un papildinājumiem, tad WordPress platforma ir lielākā platforma, kur tiek attīstīti vairāk nekā trīsdesmit tūkstoši dažādu bezmaksas spraudņu un vēl tikpat daudz arī maksas papildinājumu, kas ļauj lietotājiem darīt visu sākot no interneta veikala izveides līdz pat automātiskai satura veidošanai un SEO optimizācijai. Šos spraudņus WordPress platformai var veidot viegli un ērti, kā arī to pievienošana tīmekļa vietnei ir gluži tikpat vienkārša, kā programmas uzinstalēšana, kas padara WordPress par sava veida platformu izstrādātājiem, kas veido šos papildinājumus.

WordPress platformas popularitātes pēc, tai ir arī viens no lielākajiem dizaina tēmu jeb “templates” kopumiem , kāds sastopams jebkurai platformai, un WordPress tīmekļa vietnes tēmas nomaiņa ir tikpat vienkārša, kā spraudņu piesaistīšana, un neprasa nekādas tehniskas zināšanas. Ir pieejams neskaitāms skaits brīvo un maksas tēmu, kuras veido neatkarīgie dizaineri un izstrādātāji, un kas ir veidotas gan vienkāršiem emuāriem, gan interneta vietnēm, ziņu lapām un pat interneta veikaliem.

WordPress platforma ir unikāla arī ar savu vieglo rakstu ievietošanas stilu, kontroles paneli un dažādajām opcijām, ar kurām iespējams mainīt un pilnveidot visu, kas saistīts ar jūsu tīmekļa vietni. Būtībā, šo platformu var izmantot ikviens, un nav vajadzīgas nekādas iepriekšējas zināšanas HTML vai PHP programmēšanas valodās, kas ir liels pluss salīdzinot ar citām satura vadības sistēmām.